Ремонт фекального насоса

Ремонт фекального насоса

Ремонт фекального насоса

Ремонт фекального насоса Київ.
Використання дренажного фекального агрегату на приватній ділянці – повсюдне явище, оскільки найчастіше на таких об’єктах облаштовується індивідуальна система каналізації та водопроводу. Якісне насосне обладнання здатне привести в дію всю систему, не допускаючи затоплення об’єктів у приватному володінні або виходу з експлуатації одного з колекторів. Однак не варто забувати, що гарний фекальний агрегат (незалежно від виробника та його потужності) потребує періодичного технічного обслуговування. Інакше є ризик «втратити» агрегат на якийсь час або назавжди.

Чому відбувається поломка фекального насоса і як з цим боротися, розповідаємо нижче.

Важливо: причинами несправності фекального насоса та необхідності подальшого ремонту є такі моменти:

  • Неправильні умови експлуатації (тобто перевищення навантаження на апарат або його неповне занурення);
  • Несвоєчасне профілактичне обслуговування помпи;
  • Неправильно змонтована помпа;
  • Виробничий дефект.

Як виглядає робочий насос

При проведенні технічного огляду та обслуговування, щоб уникнути подальшого ремонту, завжди варто звертати увагу на такі моменти:

  • Повітря, що вдихається в патрубок насоса, має вільно проходити через всю робочу порожнину і виходити з отвору. Якщо такого не сталося, то, швидше за все, є повітряна пробка. Усунути її доведеться через проведення простого ремонту.
  • Поршень агрегату має бути цілим, без видимих ​​пошкоджень та монолітно еластичним.
  • Слід слідкувати і за відстанню між електромагнітними котушками та поршнем. В ідеалі воно має становити діапазон 0,4-0,5 см. Тут все має бути точно як в аптеці. Оскільки якщо відстань буде меншою, то є ризик перегріву та згоряння двигуна. Якщо ж відстань буде великою, то магнітні котушки будуть просто битися і виходити з ладу.
  • вВажлиим при обслуговуванні помпи також є відстань між клапанами насоса і вхідними отворами. Воно має бути близько 0,7-0,8 мм.

Найпростіші причини поломки насоса

Ремонт фекального агрегату можна уникнути, якщо на стадії його виходу з ладу перевірити вхідну напругу. Саме воно (а вірніше його перепади) часто є причиною, через яку фекальний насос перестає працювати. Тому перш ніж приступити до ремонту та розбирання помпи, перевірте напругу в мережі. Якщо ж з напругою все гаразд, то доведеться виявляти причини поломки і проводити ремонт обладнання. Ще однією причиною, через яку фекальний насос відмовляється працювати, є повітряна пробка. Виникає така проблема внаслідок неповного занурення помпи в активне середовище або його неправильного монтажу (по нахилу в будь-яку зі сторін). У цьому випадку необхідно промити агрегат і знову опустити його в рідину, що перекачується. Для усунення завозу насос слід злегка нахилити, щоб рідина повністю витіснила повітря з його робочої камери. Трапляється і так, що просто не спрацьовує поплавець у занурювальному фекальному насосі. Тут достатньо вийняти агрегат, промити його та опустити у відро з водою. Якщо помпа не спрацьовує, піднімаємо поплавець і стежимо за діями. Завівся агрегат — значить, річ у поплавці, який забився чи просто залип фекальними масами. Його потрібно ретельно оглянути та кілька разів підняти опустити.

Важливо: в середині поплавця розташована металева кулька, яка в залежності від рівня води в ямі замикає або розмикає електричний ланцюг.

При цьому варто пам’ятати, що причиною, через яку фекальний насос не качає воду, може стати занадто велика потужність агрегату. В цьому випадку помпа працює посилено, а вода просто не встигає просочитися до крильчаток обладнання. Щоб виправити ситуацію, спробуйте просто опустити агрегат на більшу глибину.

Механічні пошкодження насосу

Причинами виходу з ладу фекального насоса можуть стати і механічні поломки. Так, якщо відламалася якась деталь механізму агрегату, вона може заклинити робочі лопаті помпи. Щоб перевірити та підтвердити/спростувати цей пункт під час ремонту насоса, необхідно прокрутити рукою лопаті. Якщо вони крутяться легко, то причина не в поломці. Якщо ж лопать обертається важко, то має бути складніший ремонт агрегату і його розбирання.

Проблеми в електриці

Якщо занурювальний фекальний насос не має захисту від сухого ходу, то можливе згоряння обмоток механізму. Явною ознакою може стати гудіння включеного агрегату та сильне нагрівання/плавка кабелю. У цьому випадку під час проведення ремонту доведеться замінити обмотку, яку, до речі, видно добре і без розбирання апарату.

Якщо занурювальний фекальний насос не має захисту від сухого ходу, то можливе згоряння обмоток механізму. Явною ознакою може стати гудіння включеного агрегату та сильне нагрівання/плавка кабелю. У цьому випадку під час проведення ремонту доведеться замінити обмотку, яку, до речі, видно добре і без розбирання апарату.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *